اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

هرآنچه درمور د عسل باید بدانید

عسل، ماده غذایی بسیار غنی و انرژی بخشی است که حدود ۹۰ درصد از قندهای ساده با مونوساکاریدها ساخته شده و هر ۱۰۰ گرم آن ۳۲۰ کانوی ایجاد می کند این مونوساکاریدها به سرعت جذب می شوند و اثر انرژی بخشی خود را آشکار می کنند گفتنی است، علاوه بر اثر کالری زایی، عالی دارای ویتامین های متعددی از قبیل تیامین، ریبوفلاوین، اسید نیکونیک، اسید اسکوربیک، پیریدوکسین و ویتامین K است.

دانستی های عسل

خواص فیزیکی عسل، اثر ضد باکتریایی دارد و از زمان های قدیم انسان ها از خاصیت ضد میکروبی عمل سود جسته و آن را در درمان ناراحتی های پوستی از قبیل زخم ها و سوختگی ها به کار برده اند و یکی از بهترین پانسمان ها محسوب می شود.

همچنین، عسل را در درمان بیماری های دستگاه تنفسي و عفونت های ناحیه حلق به کار می برند و خاصیت ضد باکتریایی آن موجب اثر بخشي عسل می شود و خاصیت ضد التهایی آن نیز مشاهده شده که به هیگروسکوپیک بودن آن نسبت داده شده است.

دانستی های عسل

عسل علاوه بر اینکه یک غذای کامل است یک اکسیر پر انرژی نیز می باشد به طوری که سالیان سال به عنوان دارو برای درمان بیماری ها مورد استفاده قرارگرفته است مصرف عسل در عرض چند دقیقه به شخص نیرو می دهد و تحمل بافتی و قدرت ترمیم آن را افزایش می دهد بنابراین ورزشکاران باید عسل مصرف کنند.

بنا به تحقيقات به عمل آمده عسل حاوی ۸۰ ماده مفید برای انسان می باشد و لازم به ذکر است که در دنیا میچ ماده غذایی به اندازه آن نیروی کهربایی ندارد. ابوعلی سینا در کتاب قانون خود ده ها نسخه بر پایه عسل و موم ذكر نموده است او می نویسد مصرف متناوب عسل در هنگام زیاد شدن بلغم،  بدن را تقویت و نیرو را زیاد و اشتها را باز می کند.

دانستی های عسل

به عقیده وی عسل جوانی را جاودان می سازد و حافظه را نیرو بخشیده و گذشته را در خاطر زنده می کند، اندیشه را پاک، زبان را می گشاید و درد را ریشه کن می کند در کتب پزشکی آمد، عسل در روغن مالی زخم های چرکی، برای درمان بسیار مفید بوده، با مرهم گذاری تاریکی دید را کاهش داده و بهترین درمان اختلالات دهان است در زیاد شدن ادرار مؤثر است، دردهای شکم و سرفه را کاهش می دهد، گزیدگی مار، دردهای دستگاه تنفس و هر درد مفصلی را تسکین می دهد. خستگی عمومی و احساس سرما را رفع و مقاومت بدن را افزایش می دهد.

گفتنی است، عسل به عنوان دارو هیچ اثر سوء، عارضه با بیماری را به دنبال ندارد مگر آن که فقط حساسیت های محدودی را به وجود بیاورد بنابراین در حالت آلرژی، امراض عفونی، سل، امراض روائی، بیماری های کبد و معده، أمراض غدد فوق کلیه، نارسایی قلب و عروق، ناراحتی های عصبی، امراض خونی و ضعف شدید، باید از تجویز زهر زنبور عسل خودداری کرد.

درباره ی asal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *