اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :

زیباسازی با عسل و فرآورده های آن

استفاده از فراورده های زنبور عسل به ویژه موم برای بیماری های پوست و زیباسازی سابقه ای بسیار طولانی دارد. امروزه کاربرد مواد مصنوعی و نیمه مصنوعی برای مواد پایه پزشکی و آرایشی روز به روز افزایش می یابد. این مواد ارزان و به آسانی قابل دسترس هستند.

زیباسازی با عسل

با وجود این پمادهای با کیفیت بالا و مواد آرایشی گران قیمت هنوز از مواد طبیعی ساخته می شوند که در این میان موم نقش عمده را داراست. موم
زنبور عسل نسبت به دیگر مواد موجود در کرم ها بیشتر حالت ختی دارد.

همچنین این ماده مواد فعال کرم را برای مدت طولانی محافظت می کند ، موم با دمای بدن فعال می شود و با چربی های بدن ارتباط پیدا می کند که این مسئله سبب استفاده ایمن از آن در بیماری های پوستی می شود. تا کنون این ماده یکی از مواد برگزیده برای درمان ریزش مو بوده است و هنوز هم هست. این ماده که توسط دمای بدن فعال می شود، ایمن، غیر سمی، و همچنین دارای خاصیت ترمیمی است. موم در پمادهاء کرم ها، ساخت رژلب و سرخاب و محافظ های مو به کار می رود.

زیباسازی با عسل و موم عسل

عصاره بره موم بواسطه ی علاقه شرکت های عطر سازی به این ماده از آن به عنوان ماده با کیفیت بالا استفاده می شود. بره موم مواد مهم در ترکیب کرم ها نگهدارنده ها و عطر هاست.

زیباسازی با عسل و موم

در بین فراورده های زنبور عسل بره موم می تواند با مواد ساختگی به شدت رقابت کند. بر اساس اسناد معتبر این ماده خاصیت باکتری کشی
و قارچ کشی دارد. علاوه بر آن حاوی تعدادی از ترکیبات آروماتیک است. با توجه به خواص قابل توجه بره موم ممکن است از آن در فرآورده های آرایشی زیر استفاده شود:

  • خمیر ریش به واسطه خاصیت ضد میکروبی و بی حس کنندگی آن
  • خمیر دندان و آدامس ها به سبب اثرات ضد پوسیدگی دندان ها
  • بوبرها، صابونها، ابر حمام و ژل های شوینده بواسطه خاصیت محافظت از فلور طبیعی پوست و لایه آبی-چربی که همزمان اثر ضد باکتریایی زون میکرو اورگانیسم های بیماری زا دارد.
  • کرم پوست، شیر تمیز کننده، کرم ضد چین و چروک به واسطه خاصیا ترمیمی و آنتی اکسیدانی بره موم

درباره ی asal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *